Na Pohorju se je končal svetovni pokal v gorskem kolesarstvu.
  • DELICIOUS
  • Google
  • RSS

V nedeljo se je v Mariboru pod Pohorjem končal svetovni pokal v gorskem kolesarstvu. Finale svetovnega pokala v gorskem kolesarstvu. Bili smo tam in za vas posneli del finalne dirke na 2800 metrov dolgi progi, katere zmagovalec je postal Avstralec Sam Hill, s časom 2:53.78. Tako je Hill ob drugem zaporednem naslovu svetovnega prvaka, ki ga je teden pred tekmo svetovnega pokala osvojil na Škotskem tretjič zapored zmagal v svetovnem pokalu. Z rezultatom v Mariboru je po zmagah na Mont Sainte Anne v Kanadi in v Schladmingu le še potrdil skupno zmago.

V finalu osemdeseterice so nastopili kar trije Slovenci, največ doslej v svetovnem pokalu. V dopoldanskem polfinalu se je med 190 nastopajočimi
najbolj izkazal državni prvak Jan Cestnik s štiridesetim časom (+12.47), prvega nastopa v finalu svetovnega pokala sta se veselila še Saša Merljak s 67. (+15.78) in Boštjan Volf s 70. mestom (+16.00). V finalu so šli vsi spet “na nož” in bili z napakami žal počasnejši. Cestnik je osvojil 67. (+19.75)in Volf 68. mesto (+20.76), Merljak pa je tik pred ciljem padel in odstopil.

V končni razvrstitvi sta se za Hillom uvrstila Finec Matti Lehikoinen in lanski zmagovalec, Britanec Steve Peat, ki je bil na tekmi v Mariboru zaradi počene gume žal v ozadju.

Zaradi tehničnih težav žal nismo mogli objaviti tako izjav tekmovalcev, v katerih mariborski progi izrekajo največja priznanja, kot tudi še več komentarjev publike.
Prihodnje leto bosta 10. in 11. maja na Mariborskem Pohorju uvodni dirki v spustu in krosu za svetovni pokal.