Z Barbaro pod Lipo
Barbara Žgajner Tavš v vlogi osebne asistentke.Kot tretja po vrsti se je izzivu YHD, da preizkusi poslanke in poslance v nudenju osebne asistence, odzvala Barbara Žgajner Tavš, poslanka Lipe. Težko je bilo najti termin, a končno smo se uskladili in Barbara se je zglasila pri Silvu Mehletu.
Silvo je poročen in ima šestnajstletno hčer. Po nesreči je svoje zanimanje usmeril v slikarstvo in pri tem je zelo uspešen, kar je opazila tudi Barbara. Je član Mednarodnega združenja slikarjev, ki slikajo z usti ali nogami (Vereinigung Mund-und Fussmalender Künstler in aller Welt); VDMFK. Imel je več skupinskih razstav ter eno samostojno v Knjižnici Jožeta Mazovca, Ljubljana.
V času svojega študija socialnega dela, se je Barbara gotovo seznanila tudi s socialnim modelom in konceptom hendikepa, kjer se radikalno spreminja pristop in pogled na »drugačne« in dojemanja različnosti v družbi. Pri tem se govori o človekovih pravicah, enakopravnosti in enakih možnostih, o samodeterminaciji in neodvisnem življenju in za hendikepirane je pogoj za vse to, osebna asistenca. Ta ni zagotavljanje nege ali oskrbe, ni zagotavljanje osnovnih življenjskih potreb, ampak pomeni življenje, aktivnost in družbeno angažiranost. Upamo, da je Barbara to razumela in spoznala ob kratkem srečanju s Silvom ter, da se bo za sprejetje Zakona o osebni asistenci tudi konkretno zavzela. Seveda pa izziv za poslanke in poslance, ki se še želijo preizkusiti kot osebni asistenti, še vedno velja.
Silvo je po nesreči postal tetraplegik in rok praktično ne zmore uporabljati. A nič zato, saj riše in vozi električni voziček kar z usti. Edina pomanjkljivost je ta, da takrat ne more govoriti, kar je v korist žene …
Dan v življenju slikarja in asistentke:
Še nekaj vtisov obeh:
poceni samopromocija. ker so snemali se je pač javila….. drugače ji pa dol visi
Eh, dej dej… Barbara je kul in ji ni vseeno. Ko bi le blo več takšnih…
Moji najljubši politiki so Saško Peče, Branko Grims in Milan M. Cvikelj.
Ali bi lahko objavili še več elektronskih zapisov tudi o teh treh stebrih demokracije?
Naj pove ker je boljši saško ali zmagec
pozabil sem napisati kot vodja stranke
Meni pa naj bi pomagala kakšna fejst baba, ne pa ta pošast!
Kaj praviš na Matildo?
kaj opaziš, če jo dobro poslušaš, tole BŽT? vzvišenost in polno predsodkov.
nERAZUMNO ČASTIHLEPNA , VZVIŠENA , PROSTAŠKA, MANIPULATORSKA , LAŽNIVA , OBREKLJIVA , HUJSKAŠKA , VEČLIČNA , SOVRAŽNA, SKRATKA NAVADNA STREMUHINJA IN LAHKOKRUŠNICA . TO JE NJEN LIK.
Amatersko izrežiran obisk poslanke Barbare Žgajner Tavš v vlogi osebne asistentke, ki je tipična predvolilna afnarija v kateri je asistirala predvsem z jezikom ne pa s kakšnim konkretnim delom (npr. fizična pomoč pri uriniranju kar je vsakodnevna biološka funkcija človekovega telesa tudi pri invalidih).
Upam, da je ta poslanka pritisnila na gumb tudi takrat, ko je državni zbor ratificiral Konvencijo o pravicah invalidov, a sem mnenja da je zanesljivo ni prebrala. Če bi jo, bi vedela da imajo invalidi celo paleto specifičnih potreb in da je osebna asistenca samo ena od takšnih potreb. Rad bi tudi povedal, da osebno asistenco izvajajo tudi druge invalidske organizacije do katerih pa ima Barbara Žgajner Tavš dvomljivo pozitiven odnos, čeprav je iz njenih nastopov opazno, da invalide ne zmerja z nazivom hendikepiranci.
Zaradi njene zavzetosti za socialno pravičnost, kar zadeva mene naj bo ponovno izvoljena, vendar ob skromnem upanju, da bi tedaj dojela vse invalidske organizacije, ne pa samo YHD, ki je trobilo anarhistične levice in jo sestavlja grupica ekstremnih invalidov kateri res potrebujejo pomoč, a ne od pokvarjenih politikov.
Mene je Barbara prepričala, da ji ni vseeno. Vedno bolj sem za Lipo.
Škoda, da več politikov ne zanima realno življenje drugačnih. A se lahko javmo tudi navadni smrtniki?
Jaz sem za Janšo!
bo la no
Vinceremo! (Videćete?)
Ko je bila z Jelinčičem (in torej v stranki, ki je prikazana kot nacionalistična in torej potencialno desničarska, v Sloveniji niti to ni gotovo) je bila v medijih prikazana kot ksenofobična, sedaj pa ko se prilizuje levičarjem , so novinarji zgleda dobili ukaz naj jo predstavijo kot “dobro” social(istič)no delavko.
Ogabno.
Ojoj kakšni komentarji, ta akcija je odlična. Barbara pa je tudi fejst baba.
Sam pa malce dvomim o nenadnem spreobrnjenju homo/ksenofobov v požrtvovalne človekoljube.
Medek, kar daj jo. Mojega kurca je kljub starosti škoda zanjo!
Punca je prava
Barbara je borka!
1tastar, kam naj jo dam. Volil bom najverjetneje Zares. Ampak plemenite jebe pa nočem več gledati. Upam v štajersko pamet.
S kurci pa že nehajte opletat, jih je preveč, se jih ne vidi.
medek, kakšna akcija je odlična? ukaz novinarjem, da se jo prikaže kot požrtvovalno in človekoljubno?
medek, še en drugi nostalgik komunizma, ki vidi v Zaresu nekaj novega, nič novega. Ali si tudi ti “visoko” izobražen?
[...] video of Barbara Zgajner Tavs and the other MPs assisting can be found here in Slovenian. http://www.vest.si/2008/08/02/z-barbaro-pod-lipo/ http://www.vest.si/2008/07/26/asistent-tomaz/ [...]