Kraljica v Lipici
Britanska kraljica Elizabeta II. med ogledom lipicancev.Dopoldan so Njeno Veličanstvo kraljico Elizabeto II. in Njegovo Kraljevo Visokost vojvodo Edinburškega gostili v Lipici. Kraljevi par sta spremljala predsednik Danilo Türk in soproga Barbara Miklič Türk. Ob prihodu je v tamkajšnji jahalnici pozdravilo približno 400 otrok iz lokalnih šol.
Kraljica, znana kot velika ljubiteljica konj in jahalnega športa, si je ogledala tudi predstavitev klasične jahalne šole, in sicer nastop velike šolske kvadrilje osmih konj z jezdeci. Predstavo je visoka gostja spremljala pozorno in z zanimanjem ter nastopajoče nagradila z aplavzom.
Kraljici in njenemu soprogu, vojvodi Edinburškemu je kobilarno razkazal njen direktor Matjaž Pust, pridružil pa se jim je tudi predsednik sveta zavoda kobilarne Mihael Brejc.
V nekoliko kislem in oblačnem vremenu, a brez dežja, si je nato Elizabeta II. ogledala stojnice lokalnih domačih obrti in kraških žena, pa tudi prikaz tradicionalne trgatve in prešanja grozdja z nogami.
Sledil je še sprejem za udeležence konference “Trajnostni razvoj za doseganje nacionalne konkurenčnosti”:
Pogovor o konferenci in kraljici z direktorico IEDC Danico Purg:
Urh Maček
Imam občutek, da nima več tiste energije, kot jo je imela.
če je pa stara 82 let. dobra da sploh še miga…kaj delajo povprečne slovenske mame pri 82-ih?:-)
Čakajo na 350 EUR pokojnine.
Kraljica, kakršne nisem pričakoval.
Deluje popolnoma nezeinteresirano (pa nisem pričakoval, da bo hodila naokrog z izbuljenimi očmi), utrujeno, leta pač naredijo svoje.
Ne razumem pa, zakaj se preprosto ne umakne- dokler je še vsaj kolikor toliko na “vrhuncu”. Ceremoniale pa prepusti komu drugemu.
Trmasta in hladna, kot že celo življenje.
Vse, O.K. , toda če smo prav videli posnetek, je ga. Purg lepo povedala, ampak pred kraljico preveč mahala z rokami , seveda za angleški okus( preprosto povedano).
Angleži, predvsem upper class, menijo, da takrat ko govoriš in istočasno mahaš z rokami je to zato,
ker je tvoj besedni zaklad preveč “poor, not enough articolate” ..itd..pravzaprav naj bi to za njih bil neka pomankljivost povezana s tem, da naj ne bi bil dovolj “gospodski”..itd..ha..ha..
Ali ni nobeden opazil, da kraljevski par ne uporablja rok za poudarjanje tega, kaj govori?
Kraljestvo za Konja ? _ _ _ ;-))
Rom, če smem dodati,… kraljevski par bolj malo uporablja roke nasploh ….
Chattefuscio”Trmasta in hladna, kot že celo življenje.”
Ej, ti pa res nisi psiholog! In prav nobenega občutna nimaš za tradicijo in ceremonije.
Prav prijetna, razumna in vsega spoštovanja vredna monarhinja je gospa kraljica! In še zelo vitalna za povrh, če pomislite, kaj vse mora iz dneva v dan početi, koliko kilometrov je že naredila v življenju, kolčiko rok stisnila in koliko klobasastih pogovorov je morala imeti. Še vedno lahko dela turneje po svetu, in to brez posebnega cirkusa, kot to počnejo Bušiji.
Klobuk dol pred Njenim Veličanstvom!
In pred našo Danico Šurg, seveda. Ups; no, lahko bi šla dan prej k frizerju, pa očitno ni utegnila.
Kaj pa je Miha kašopiha Brejc počel s kraljico? Ali jo je peljl pokazat svoj golf vrtiček in pokazal, kje se njen konjiček ne bo pasel?
No,no za ljubitelje ljudskega izročila en mali biser iz italijanske
popularne glasbe…..”Ho visto un re” (sem videl kralja)
Žal večina ne bo razumela o čem govorijo.
Govorijo namreč o pomembnosti kraljev in vsega kar jim sledi (kardinali, oprode, bogatini).
Sicer pa je razumljivo, tudi če ne razumete :-)
http://www.youtube.com/watch?v=SyJ2Jxf0fjk
Rom Plemeniti, zelo dobro opazuješ, se strinjam, da je mahanje z rokami razvada, ki jo je potrebno omejiti in odpraviti, največ težav imajo s tem Italjani :)
Zvezda Danica :)
queen je bila malček omamljena od alkohlapov, ki so veli z leve strani
(a zato, ker je tam sedu trčon?”)
A sta brejc in Pust razkazala tudi golf igričše,…čeprav ga še nista uspela razširit na račun kobilarne?
@Grof Modri, hvala in malo za šalo malo za res: Italijani, latinci bolj ko so čustveni, ponavadi je to bolj ko gremo na jug Italije, več mahajo z rokami, mogoče kdo ve, pa so izumili poseben jezik, to je
” two in one” ha..ha.. z drugimi besedami , ni potrebno imeti posebej prevajalca za tiste, ki slabše slišijo…ha..ha..ha.
Rom plemeniti, tudi sam sem že večkrat tako ˝spregovoril˝, pa nisem naglušen, ampak kadar sem imel probleme z jezikom v tujini …..ahahahahaha
Da, Grof Modri, sicer smo se malček pošalili, nasmejali in ja, tudi humor ima svojo resnico.
Mimogrede, ga. Purg zelo dobro obvlada ang. jezik, no ja, verjetno je imela samo malo treme, saj navsezadnje pogovor z kraljico ni vsakdanja stvar..ha..ha…
kolko gnoja se je zlilo po Pustu in Brejcu leto,dve nazaj..
Lenuhi Tavčarji,Zmajde Torbičarke,Borisi A.Noraki….
Dejsto je,da je bil Lipica pred Pustom (ali pa zaradi mene pred Janšo) gnili smrdeči odpad…
Uni golf si pa nekam vtaknte…
cvičkl, a s ga preveč cuknil??…:))