20. maj, 2010 | Vesna Vravnik

Policija ni uspela odstraniti vandalov in ne čuti odgovornosti

Policija ni uporabila vse sile zaradi mladoletnosti demonstrantov.
  • DELICIOUS
  • Google
  • RSS

O tem, zakaj policija ni uspela odstraniti vandalov na včerajšnjih demonstracijah, sta generalni direktor policije Janko Goršek in direktor Policijske uprave Ljubljana Stanislav Vrečar podala razlog predvsem mladoletnost demonstrantov. Policija ne čuti odgovornosti za napad na parlament, saj so se osredotočili predvsem na to, da bi nasilnežem onemogočili vstop v parlament.

Janko Goršek in Stanislav Vrečar:

Vesna Vravnik

 


  • DELICIOUS
  • Google
  • RSS
21 x komentirano
  • rk je rekel/-la:

    kakšen vdor v parlament neki

    • cvek je rekel/-la:

      Navadni človek @, zakaj “svaka čast “, zakaj “smotan”, lahko tudi zvit, zakaj “gužva”, če je lahko gneča ali dren , zakaj nune, če lepše redovnica itd…
      Sreča, da imajo večji vpliv poznavalci znotraj policijskih vrst in ne ministrica sama, sicer bi bilo veliko huje ! Ona bi aktivirala topove, čeprav vodne ! Prisebnost je bila s strani izkušenih !!!

    • kaktus je rekel/-la:

      DA, DA, TISTO TAVELIKO, KOT JO OPEVAJO ” ATOMIK-HARMONIK” IN NJIHOVA MANCA, če se ne motim ! VSI PROTESTNIKI BI ZAČELI PLESATI, 100 %-NO , STAVIM !!!!

  • jože je rekel/-la:

    Proti komu pa naj bi ukrepala v prvih vrstah so ble pijane deklice (15-17 let) v eno roki pivo al pa jagra in metale proti policiji mobilne telefone in hrano, vodo in še bi se kaj našlo.

    če bi policija ukrepala, potem bi bla šele štala, kako si dovolijo pretepat našo madino in spet bi bila Katarina na tapeti in glej morda nova interpelacija, saj to so čakali,…. se je pa svaj pokazalo kje je nivo teh politikantskih iger.

    povejte mi kako se lahko ta šoba fura z BMW za 40.000 evrov in si kupijo jadrnico, matr za koga bo to al za počitnice študentov al kaj, ne nas basat, nekateri so pa res ovce sam za striženje..

  • koseski je rekel/-la:

    četica policajev je bila prdec v morje v primerjavi z množico.
    ali je goršek spet nasedel popolnoma
    zgrešeni oceni šefinje? ali lastni oceni?
    kje so bile okrepitve?
    na posnetkih policija lovi mladoletnike,
    zakaj se ni spravila na
    plačane odrasle demoNstrante?

  • dodo je rekel/-la:

    Tukaj je jasna vloga organizatorja, ki je iz prireditvenega prostora na Prešernovem trgu pozval rajo, da gre na parlament. Izjava odgovorne je bila, da saj se vsake demonstracije tam zaključijo, seveda pa se je zavestno spregledalo to, da je bil z dovoljenjem določen prostor za demonstacije in tega se organizator ni držal.
    Zato mora odgovarjati tako odškodninsko kot kazensko in upam, da bo sedaj policija dosledna.

  • dr.Mockba je rekel/-la:

    Kar govorita možakarja ni res, saj policija JE reagirala, vendarle prepozno..

  • Jože je rekel/-la:

    policija je v tej taktiki, ki jo je imela pokazala svojo razsodnost in zaslužijo si vse pohvale tako vodstvo kot tudi policaji, ki so bili pod točo pljuvanj, jajc in žaljivk !

  • konec je rekel/-la:

    ponovno tale kresalov psićek …………

  • Mitja je rekel/-la:

    Strinjam se z Jožetom. V primeru, če bi prišlo do policijskega fizičnega odgovora, bi veliko nedolžnih nastradalo zaradi določenih posameznih skupin.

    Koseski - Na podlagi posnetkov ni možno oceniti število policajev. Okrepitve so prišle, ko se je vandal začel in bile so razporejene okoli celoten parlament. Praviš “prdec v morje”? Ali misliš, da izurjeni in natrenirani policisti niso kos mladoletni množici?

    • Panx je rekel/-la:

      No, me prav zanima, zakaj so morali v svoje vrste poklicati tudi ženske “robokopke”… Ne bi rekel da je policija ravno močna te dni. Prej bi rekel da jim manjka kadra, ki se mu da varovati barabe za zidovi… po drugi strani pa so vsaj malce umazali novo opremo, ki jim jo je kupila Kresalova prav za te namene.

      Mogoče sem zloben, če se mi nasmiha ob misli na zgrožene ksihte državnozborcev, ko so dojeli da tudi v Sloveniji letijo granitne kocke, ne samo v Franciji in drugod po evropi… in da jo lahko tudi oni fašejo v glavo. Do sedaj si ni nihče upal kaj podobnega. Kar obsojam je le to, da ti pijani bedaki niso vedeli zakaj mečejo te kocke in zakaj točno so tam… nenazadnje je ves protest skupaj deloval kot en navaden žur v rumenem sponzoriran s strani ŠOS-a.

  • Navadni uporabnik je rekel/-la:

    Svaka čast policiji, da je ohranila mirno kri.

  • cvek je rekel/-la:

    Navadni človek @, zakaj “svaka čast “, zakaj “smotan” lahko zvit, zakaj “gužva”, če je lahko gneča ali dren !
    Sreča, da imajo večji vpliv poznavalci znotraj policijskih vrst in ne ministrica, sicer bi bilo veliko huje ! Ona bi aktivirala topove, čeprav vodne ! Prisebnost je bila s strani izkušenih !

  • cvek je rekel/-la:

    Navadni človek @, zakaj “svaka čast “, zakaj “smotan”, lahko tudi zvit, zakaj “gužva”, če je lahko gneča ali dren , zakaj nune, če lepše redovnica itd…
    Sreča, da imajo večji vpliv poznavalci znotraj policijskih vrst in ne ministrica, sicer bi bilo veliko huje ! Ona bi aktivirala topove, čeprav vodne ! Prisebnost je bila s strani izkušenih !!!

  • Fonzi je rekel/-la:

    Zadeva je jasna kot beli dan. Policija je pustila delinkvente, da malo razgrajajo, s tem je študentsko gibanje izgubilo podporo javnosti, ki se zgraža nad vandalizmom in pijančevanjem. Win-win situacija za vlado.

    • Yaran je rekel/-la:

      Se strinjam s tabo Fonzi. Recva da je blo tam manj kot 20 “pobalinov k so metal kocke”, ki bi jih Z LAHKOTO odstranil iz mnozice vendar jasno, kot si sam napisal, nebi mogl pol s prstom kazat.

  • martin B. je rekel/-la:

    Kje so bili starši mladoletnikov? Kaj je delal tam osamljeni Semolič? Zakaj so ravnatelji srednjih šol opravičili odsotnost tistih, ki so šli na shod s študenti? Kje je bila zdrava pamet?

  • Šmajser&Pajser je rekel/-la:

    @martin B.

    Kje je pa tvoja zdrava pamet da podpiraš kradljivo golazen? kje je problem v 37 k€ ali v 6 miljardah?

  • Marekk je rekel/-la:

    Zakaj pa niso takrat kupili,tisto veliko brizgalno šprico,tisto taveliko ? Mislim ,da bi hitro odgnalo bezobrazno mularijo ! Nočem zdej reči,da so vsi isti,v tem primeru se je našlo par kretenov,ki je za seboj povleklo še par debilov in imaš to kar smo vidl ! Še dober,da se policiji ni zmešal,ker pol bi bla pa res katastrofa ! Je blo že to preveč !

  • kaktus je rekel/-la:

    DA, DA, TISTO TAVELIKO, KOT JO OPEVAJO ” ATOMIK-HARMONIK” IN NJIHOVA MANCA, če se ne motim ! VSI PROTESTNIKI BI ZAČELI PLESATI, 100 %-NO , STAVIM !

Komentiraj