SP: V četrtfinale tudi Argentina
Argentina s 3:1 premagala Mehiko.Argentina se je za mesto v četrtfinalu potegovala z Mehiko in zmagala s 3:1. Čeprav so uvodne minute pripadle igralcem Mehike, ki so bili precej nevarni po krilih, toda najlepšo priložnost so imeli preko Salcida, ki je z izjemnim strelom od daleč zatresel prečko. Toda v 26. minuti je povedla Argentina iz praktično prvega resnega napada. V prostor je utekel Tevez, njegov prodor je zaustavil vratar Mehike, toda le na karatko, saj je Messi žogo vrnil Tevezu, ta pa je zadel. Sporno pa je bilo to, da je bil Tevez v trenutku podaje vsaj kak meter v prepovedanem položaju. Sodnik Rossetti je po daljšem posvetu s stranskim sodnikom Airoldi (slednjega ljubitelji Serie A dobro poznajo kot precej, bomo rekli, kontroverznega) zadetek razglasil kot veljaven. Mehika je bila v šoku in si kmalu sodila še sama. Osorio je namreč pred svojim kazenskim prostorom nespametno podal Higuainu, slednji pa je dosegel svoj četrti zadetek na letošnjem SP. Mehika ni našla poti nazaj. V drugem polčasu so sicer poskušali igralci Mehike s pritiski, toda tretjega zadetka se je veselila Argentina, ko je Tevez s približno 19 metrov lepo premagal Oscarja Pereza. Dvajset minut pred koncem je sicer Javier Hernandez izzid znižal, toda Mehiki je zmanjkalo moči za dosego česa večjega. Mehika je tako že drugič zapored v osmini finala klonila proti Argentini, medtem ko Argentino v četrtfinalu čaka ponovno Nemčija, ki je Argentino 2006 izločila prav v četrtfinalu.
1:0 - Tevez
Argentina 1-0 Mexico
Simão | MySpace Video
2:0 - Higuain
Argentina 2-0 Mexico
Simão | MySpace Video
3:0 - Tevez
Argentina 3-0 Mexico
Simão | MySpace Video
3:1 - Hernandez
Argentina 3-1 Mexico
Simão | MySpace Video
intermezzo :)
Oglasi :)
http://www.youtube.com/watch?v=pIjtaHvOPMM&feature
Dr. Vandana Shiva
http://www.youtube.com/watch?v=g23-dNpttUU
Prime Minister of Bhutan Jigme Y. Thinley on Educating for Gross National Happiness
Pri nas še kar slavimo “uspehe” naših nogometašev na svetovnem prvenstvu.
Kot da bi pozabili, da so se uvrstili v šestnajstino finala že davno in tam tudi ostali.
Menda niste pozabili, da je takrat premier Pahor objemal zlovoljnega Medvedjeva in čistil nogometašem kopačke, predsednik republike Tuerk pa poplesaval v ritmu, kdor ne skače ni Slovenc.
Upravičeno smo pričakovali, da je bilo s tem konec proslavljanja šestnajstinke finala.
Kar se je dogajalo zadnje dni, je bilo namenjeno pradavnemu receptu: panem et circenzes.
Kaže pa, da bo vedno več iger in vse manj kruha.
Uspeh bi bil samo uvrstitev v osmino finala, četrtfinale, polfinale ali celo v finale.
Bodite pošteni in priznajte, da ste to tudi pričakovali, tisti, najmanj realni pa celo le finale.
Gledano s tega aspekta, to, kar so dosegli nogometaši ni nikakršen uspeh.
Ljudje so se preprosto pustili speljati politiki na led, ki je z nogometom odvračala pozornost od žgočih tranzicijskih ter recesijskih zablod.
S tega vidika je pravzaprav politika največji poraženec, saj so ji nogometaši zzgodnjo vrnitvijo domov odvzeli kratke sladke sanje in jo potegnili na plano.
No dej no, promo0cijo si pozabu ;)
Kdor je v družbi s Ciprom, Romunijo in Grčijo pa res ne potrebuje reklame.