Kritika znanosti
Izšla je nova dvojna številka Časopisa za kritiko znanosti.Bili smo na predstavitvi in razpravi nove dvojne številke Časopisa za kritiko znanosti (229-230), ki vsebuje tri tematske sklope. Lezbična gverila, uredila Tatjana Greif, Kritično mišljenje, uredil Boris Vezjak ter Pravo in oblast, uredil Mirt Komelj. Publikacija se na 438 straneh ukvarja z odgovorom na hipokrizijo liberalne pozicije, ki na deklerativni ravni zagovarja univerzalen princip človekovih pravic, vendar pa v praksi izloča marginalizirane skupine posameznike in posameznice. Naslednji tematski sklop se ukvarja s kritičnim mišljenjem, devet avtorjev se ukvarja z univerzalnostjo kritičnega mišljenja, kritično mišljenje skozi psihologijo, o procesnih vidikih in filozofskih izhodiščih kritičnega mišjenja, itd. V sklopu pravo in oblast najdemo tekste, ki se ukvarjajo z odnosom prava do oblasti. Tam najdemo tri prevode Althusserjevih tekstov iz časa strukturalizma. Najdemo pa tudi prispevke avtorjev, ki so se ukvarjali s tako imenovanimi poststrukturalisti; Agamben, Deleuze, itd.
Nika Autor
bla, bla, bla, bla, kaj vsega je človek sposoben si izmisliti samo, da ne bi delal in bi lenaril.
Pridni.
Ker zadeve se same od sebe napišejo, samo z lenarjenjem. Kdaj bo ta konec padel v lonec?
temu koncu se v loncu še kozice smejijo : bla,bla, ble, ble( de ) - mee, meee _ _ _ ;-)))
http://www.youtube.com/watch?v=T7BsFCPnCP0&feature=related
v premislek - na naslovki čegevara imenovan tudi mesar iz havane: prvo leto kastrove vladavine je bil naslovni junak kreator pobojev nasprotnikov.
gospa v videu se verbalno afna, pri tem izpade smešna kot kakšna frizerka, ki se sili pametovati o slavolju žižku na primer.
lezbična gverila: škoda, da v biltenu ni nič o naših pravih gverilkah: v tomšič, p kardelj, l šentjurc, z kidrič (ta je še živa, spodobilo bi se, da jo ob stoletnici rojstva kaj povprašajo o mestni gverili - vosu, čigar komandantka je bila v nob, in ki je pobila 700 slovencev in enega samega italijana.
Lenuhi na oblast!!!
Včasih je tudi Janša pisal za tale časopis. A je tudi lenuh?
On je pa moral pisati! Drugače bi se, kot je ob neki drugi priliki dejal Jože Zagožen, “znašel v zaporu ali na cesti”.