3. julij, 2008 | Vesna Lovrec

Proč z grafiti

Pričeli z akcijo odstranjevanja grafitov na stavbah v občinski lasti.
  • DELICIOUS
  • Google
  • RSS

Na Varnostnem sosvetu, ki je na Mestni občini Maribor potekal sredi junija, so poleg razprave o vandalizmu navijaške skupine Viole napovedali tudi, da bo občina pričela z akcijo STOP GRAFITI. Akcija odstranjevanja grafitov, ki krasijo (ali pa tudi ne) površine in stene v občinski lasti, se je pričela včeraj. O slednji pa smo se že junija pogovarjali s podžupanom Rokom Pečetom:

Kot so sporočili iz občine ta teden, bo akcija izvedena v treh fazah. V prvi fazi je sosvet v sodelovanju z Območno obrtno zbornico Maribor in družbo JUB d.o.o., ki sta se odzvala povabilu za sodelovanje pri m projektu, prepleskali najbolj moteče oziroma izstopajoče grafite na Lentu. V drugi fazi - ta bo izvedena septembra - bo sosvet v sodelovanju z dijaki Srednje gradbene šole ter z učenci osnovnih šol polepšal fasade osnovnih šol in vrtcev. K sodelovanju pri tretji fazi pa bo občina k sodelovanju povabili tudi ostale lastnike stavb, da se priključijo radiranju grafitov.

Vesna Lovrec

 


  • DELICIOUS
  • Google
  • RSS
3 x komentirano
  • 1tastar je rekel/-la:

    Kot poznam mariborske zidopacke, bodo novi grafiti nastajali hitreje kot bodo stari odstranjeni.

  • marjeto je rekel/-la:

    meni se pa zdijo grafiti prav lepa stvar, ki popestri mesto in ne razumem, zakaj odstranjevanje.
    če pa se že odstranijo grafiti, z “neprimerno” temo, potem bi raje videl, če se najprej odstranijo vsi đambo plakati, ki me res motijo in so podebiljanje naroda……

  • Nikolovski je rekel/-la:

    TAKO JE MARJETO!!!!