Proč z grafiti
Pričeli z akcijo odstranjevanja grafitov na stavbah v občinski lasti.Na Varnostnem sosvetu, ki je na Mestni občini Maribor potekal sredi junija, so poleg razprave o vandalizmu navijaške skupine Viole napovedali tudi, da bo občina pričela z akcijo STOP GRAFITI. Akcija odstranjevanja grafitov, ki krasijo (ali pa tudi ne) površine in stene v občinski lasti, se je pričela včeraj. O slednji pa smo se že junija pogovarjali s podžupanom Rokom Pečetom:
Kot so sporočili iz občine ta teden, bo akcija izvedena v treh fazah. V prvi fazi je sosvet v sodelovanju z Območno obrtno zbornico Maribor in družbo JUB d.o.o., ki sta se odzvala povabilu za sodelovanje pri m projektu, prepleskali najbolj moteče oziroma izstopajoče grafite na Lentu. V drugi fazi - ta bo izvedena septembra - bo sosvet v sodelovanju z dijaki Srednje gradbene šole ter z učenci osnovnih šol polepšal fasade osnovnih šol in vrtcev. K sodelovanju pri tretji fazi pa bo občina k sodelovanju povabili tudi ostale lastnike stavb, da se priključijo radiranju grafitov.
Vesna Lovrec
Kot poznam mariborske zidopacke, bodo novi grafiti nastajali hitreje kot bodo stari odstranjeni.
meni se pa zdijo grafiti prav lepa stvar, ki popestri mesto in ne razumem, zakaj odstranjevanje.
če pa se že odstranijo grafiti, z “neprimerno” temo, potem bi raje videl, če se najprej odstranijo vsi đambo plakati, ki me res motijo in so podebiljanje naroda……
TAKO JE MARJETO!!!!