Obisk generala Stéphana Abriala
Načelnik Generalštaba Slovenske vojske generalmajor mag. Alojz Šteiner je včeraj, v Slovenski vojski gostil vrhovnega poveljnika Zavezniških sil za preoblikovanje generala Stéphana Abriala (Supreme Allied Commander Transformation – SACT).Generalu Abrialu so bili predstavljeni struktura in delovanje Slovenske vojske ter njen nadaljnji razvoj, pogovarjali pa so se tudi o izkušnjah in sodelovanju v mednarodnih operacijah in misijah ter o dvostranskem sodelovanju. Vrhovni poveljnik Zavezniškega poveljstva za preoblikovanje se je seznanil z razvojem Slovenske vojske od osamosvojitve Republike Slovenije leta 1991 do danes, z vlogo Teritorialne obrambe med osamosvajanjem, z oblikovanjem Slovenske vojske in njenim približevanjem zvezi Nato. Velik del pogovorov je bil namenjen petletnemu obdobju integracijskih dejavnosti Slovenske vojske po vstopu v Nato, kar se je uspešno končalo lani februarja s podpisom Deklaracije o integriranosti Slovenske vojske v zvezo Nato.
General Abrial je v sklepnem delu obiska obiskal Vojašnico Bohinjska Bela, v kateri so mu predstavili Večnacionalni center odličnosti za gorsko bojevanje, njegov cilj pa je do konca leta 2015 doseči operativne zmogljivosti za preoblikovanje v Natov center odličnosti.
General francoskih letalskih sil Stéphane Abrial je prvi neameriški general, ki vodi enega izmed Natovih vrhovnih poveljstev. Dolžnost vrhovnega poveljnika zavezniških sil za preoblikovanje je prevzel 29. julija 2009, pred tem pa je opravljal dolžnost načelnika Generalštaba letalskih oboroženih sil Francije.
Poveljstvo zavezniških sil za transformacijo (Allied Command Transformation – ACT) je bilo s sedežem v Norfolku v ameriški zvezni državi Virginija vzpostavljeno ob preoblikovanju Nata leta 2003. V poveljstvu deluje tudi Nacionalno predstavništvo Republike Slovenije za povezave, ki zagotavlja uveljavljanje interesov Republike Slovenije in Slovenske vojske ter podporo Zavezniškemu poveljstvu pri pripravah ter uveljavljanju konceptov in rešitev preoblikovanja ter razvoja zmogljivosti zavezništva.
Slovenska vojska v stalno strukturo Zavezniškega poveljstva za preoblikovanje v Norfolku v ameriški zvezni državi Virginiji prispeva nacionalnega predstavnika za povezave že od leta 2004, še dva pripadnika Slovenske vojske pa sta razporejena v Združeno poveljstvo za vojskovanje v norveškem Stavangerju, ki je podrejeno Zavezniškemu poveljstvu za preoblikovanje.
Video: Borut Podgoršek, MORS / YouTube
Vir: MORS
http://www.youtube.com/watch?v=23e0dIDfsuk&feature
Der Spiegel Releases U.S. Army “Kill Team” Photos from Afghanistan
Veste, kaj je banalno? Da je v Sloveniji lažje dobiti odredbo za prisluškovanje kot pa podatke o lastništvu podjetja neke znane direktorice v Liechtensteinu ali na Cipru. Povedano drugače: ja, moramo se bati za svojo zasebnost, a se moramo zavedati, da so take in drugače elite poskrbele, da se takšna zasebnost odreka malemu človeku, medtem ko se finančna zasebnost in nedotakljivost lastnine še vedno izrazito ščiti. In to je ta paradoks.
http://www.siol.net/slovenija/rubrikon/siolov_intervju/2011/03/stojiljkovic_goran_klemencic.aspx
FORESTIN, vrni se v zasebnost!
fakjumef
http://www.youtube.com/watch?v=V4dvw_tSsVQ&feature=related
http://therealnews.com/t2/component/seyret/?task=videodirectlink&id=9510
Cornel West on Obama, the American Empire and Wealth Running Amok
SV je postala ekspedicijska sila, fizične obrambe državne suverenosti ni več zmožna zagotavljati.
Čas je za ponovno interpretacijo člena ustave, ki določa, kaj obramba dejansko je:
124. člen
(obramba države)
Vrsto, obseg in organizacijo obrambe nedotakljivosti in celovitosti državnega ozemlja ureja zakon, ki ga sprejme državni zbor z dvotretjinsko večino glasov navzočih poslancev.
Izvajanje obrambe nadzoruje državni zbor.
Pri zagotavljanju varnosti izhaja država predvsem iz mirovne politike ter kulture miru in nenasilja.