Golobič in Juri o aktualnih zadevah
Predsednik Zaresa Gregor Golobič in vodja poslanske skupine Franco Juri o aktualnem političnem dogajanju in o uresničevanju dokumenta Za odpravo blokad, ki ga je stranka predstavila v začetku leta.Vir: Zares / Vimeo
18 x komentirano
Zares žalost-na.
Zares u riti ?..
Zares na psu!
Zares za odpis!
Da vas ne poznajem, skupo bi vas platio !
Uboga slovenska zemljica,
kaj vse tebe pešta!
intermezzo:
Zares se spokajte iz Afganistana, ker se v ničemer več ne ločite od nezaresne politike.
____________
http://www.dnevnik.si/debate/kolumne/1042435266
Kaj je značilno za ta sistem? Značilno je najprej, da sta politična in poslovna moč tesno povezani. Njun skupni jezik je denar. Politična moč prinaša poslovne koristi, poslovna moč odpira vrata v politiko. Vrata med politiko in biznisom niso nikdar zaprta. Strankarski funkcionar Ez si je zgradil gradbeniški imperij. Mansurju so politične zveze omogočale pobiranje smetane z velikih zunanjetrgovinskih poslov. Minister za kmetijstvo je trgoval z zemljišči. Kompanjon Hosnija Mubaraka Salem je imel monopol nad prodajo egipčanskega zemeljskega plina Izraelu. Turistične rente so pobirali politično povezani. In tako naprej.
Za ta sistem je nadalje značilno, da poslovno-politične naveze služijo za dostop do javne lastnine, javnih dobrin in nacionalnega bogastva ter za prisvajanje tega bogastva in dobrin. Program je privatizacija. Privatizacija je gonilni motor tega sistema. Veliko omenjenih uglednih gospodov je prodajalo ali kupovalo javna zemljišča. Minister za kmetijstvo je, denimo, Abul-Eneinu za 5 milijonov in pol prodal zemljo, vredno 11 milijard. Isti minister je tajkunu Amru Mansiju ne le poceni prodal zemljišča na Sinaju, marveč mu je tudi dovolil to zemljo drago prodajati tujcem, čeprav zakon to prepoveduje. Zakon je prav tako javna dobrina, kot javno zemljišče. Tu sta bila privatizirana oba. Podobno so bili privatizirani deli javnega šolstva in zdravstva, kar je ostalo, pa je bilo prepuščeno propadanju. Za popravilo vdrte strehe nad avlo kairske univerze leta in leta ni bilo sredstev. Privatni razvojni projekti so imeli na voljo javno infrastrukturo - ceste, vodovod, električne napeljave, kanalizacijo -, medtem ko je bila ta infrastruktura tam, kjer je bila nezanimiva za privatno okoriščanje, zanemarjana. Z vsako tako privatizacijo so bili družba, javnost, ljudstvo razlaščeni in revnejši. Privatizacija se ni ustavila pri tem. S pomočjo mednarodnih institucij in programov - denimo tistih za razvijanje majhnih podjetij s pomočjo mikrokreditov - je posegla tudi po kulturnem in socialnem kapitalu egipčanskega ljudstva. Pod diktaturo ene stranke in gigantskega represivnega aparata se je vzpostavljal totalitarizem svobodnega trga.
Ta sistem po navadi imenujemo neoliberalizem. Pri nas ga zagovarjajo in uveljavljajo vse etablirane politične sile.
…
točno tako, usi glih !
Sei loco e sei porco. Sistem, ki je opisan kot v veljavi v Egiptu , pa je v istem kontekstu v veljavi tudi pri nas( v Slovenistanu). In ker s svojimi blesarijami na ta ali oni način tak sistem podpirate in vzdržujete, ne pišite in ne rišite ne tekstov, niti linkov.
Xe Xe, son’ porko & son’ loko, vendar pa sta se moja ugotovitev in dejstvo, da ste usi glih, nanašala predvsem na RS !!…
dobro ?
Ti ho trovato sotto il tuo nome giusto, Klldmoll???
Ampak ne glede na imena, ki jih rabiš in izmenjuješ, tvoji komentarji več kot preskoka ne zaslužijo !!
ajde, pol pa skači, “Markec”, skači, HE HE !
točno tako, usi glih !
Levi so še slabši.
le še dve demagoški, populistični, zverinski ,nazadnjaški, balkanski rdeči svinji…..in konec
MONA in KONEC!
Zaradi takih, kot sta dva na posnetku, se nam čas ni le ustavil, temveč nam teče že hitro nazaj.
intermezzo:
http://www.youtube.com/watch?v=LVnwgfhaRM0
Ray McGovern Investment Advice